ODJECI DERBIJA Mahalbašić: Izmjene su donijele bodove Rudaru

Derbi meč M:tel Prve lige Republike Srpske završen je pobjedom Rudar Prijedora nad Zvijezdom 1:0 a jedini strijelac bio je Mile Kovačević u 77. minutu.

FOTO ZVIJEZDA 09

Nakon utakmice šef stručnog štaba Zvijezde Zumbul Mahalbašić bio je svjestan nedostataka u svom timu.

-Moram da priznam da je Rudar uslovno rečeno bio sretniji za jedan gol. Imali smo dvije situacije prije toga, gdje je Ejike imao čist zicer koji nije realizovao. Nažalost nismo dali gol, a Ejike se povrijedio pa sam morao napraviti izmjenu. Prijedor je ekipa koja ima veći roster igrača i smatram da je to bio presudan momenat. Njihove izmjene su donijele nešto, što naše nisu. Poraz koji boli, koji nije nimalo prijatan meni, ni igračima. Sada slijedi analiza gdje ćemo vidjeti koji su naši realni ciljevi u narednim utakmicama – zaključio je Mahalbašić.

Šef stručnog štaba Rudara Boris Savić, nakon utakmice bio je zadovoljan sa osvojena 3 boda

-Ovo je bila jedna negledljiva utakmica, zbog teških vremenskih uslova i činjenice da je važnost derbija diktirala da fudbaleri igraju bez rizika. Ipak, mi smo pokazali bolju igru, i nakon rano izvršenih izmjena u drugom poluvremenu, uspostavili smo bolju kontrolu i veću tendenciju ka naprijed. To je urodilo plodom u 77 minutu i uspjeli smo postići pogodak, nakon kojeg smo imali još šansi da povećamo rezultat. Mislim da smo zasluženo slavili, s obzirom da protivnik nije uputio udarac na gol u cijeloj utakmici, a i “sve” što su imali, bilo je nakon naših grešaka koje ubuduće moramo svesti na minimum.