ODLIČAN DERBI Slavlje Zvezde uz isključenja trenera i povredu Pulena (VIDEO)

Crvena zvezda je slavila u derbiju ABA lige protiv Mornara 86:78 u Baru i tako je domaćinu nanijela treći poraz, a uz to domaći tim je ostao bez plejmejkera Džejkoba Pulena koji je napustio teren u trećoj četvrtini.

Sjajan derbi u Baru su odigrali Mornar i Zvezda. Gosti su zasluženo slavili jer su vodili gotovo čitav meč a domaći su samo tri puta izjednačili.

Beograđani su počeli bolje imali su dvocifrenu prednost (18:8) zahvaljujući odličnoj odbrani. Sjajni Pulen je inicirao dobru rolu domaćeg tima, a ekipe su igrale u serijama.

Dobrić je donosio prednost „crveno-bijelima“ a a drugoj strani su uzvraćali Vajthed i Smit. Mornar se nijednog momenta nije predavao. Zvezda je uspjevala da se nakratko odvoji ali je odmah uslijedio odgovor domaćeg tima.

U trećoj četvrtini se povrijedio Džejkob Pulen. Plejmejker Mornara se okliznuo na klizav parket i udario u koljeno pa je napustio igru.

Na početku posljednje četvrtine isključeni su trener Zvezde Dejan Radonjić i predsjednik Mornara Đorđije Pavićević. Zvezda je šutem za tri poena došla opet do plus 10 (72:62).

Međutim nekoliko loših napada Beograđana Mornar je kaznio i smanjio zaostatak  na 68:72. Zvezda je uspjela zatim da napravi seriju 9:0 uz trojke Lojda i Dobrića, kojom je prelomila meč.

U pobjedničkom timu Ognjen Dobrić je imao 20 poena uz sjajan šuta za tri poena, do je Džordal Lojd dodao 17. Kod Mornara Ajze Vajhed je imao19 poena.