ODLIČNA ITALIJA "Azuri" već u nokaut fauzi, Lokateli i Imobile potopili Švajcarsku (VIDEO)

Italija pod Robertom Manćinijem igra odlično i već poslije drugog kola obezbijedila je plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Nakon trijumfa od 3:0 protiv Turske “azuri” su večeras istim rezultatom bili bolji od Švajcarske, te tako stigli do maksimalnih šest bodova poslije dvije runde u grupi A.

Leonardo Spinacola je u 10. minutu dobro prošao po lijevoj strani i centrirao u šesnaesterac, gdje je pronašao Ćira Imobilea, koji je glavom poslao loptu preko gola.

Obradovali su se navijači na stadionu “Olimpiko” u 19. minutu kada je Đorđo Kjelini postigao gol, ali je poslije konsultacije s VAR sobom glavni sudija Sergej Karasjev opravdano poništio pogodak, jer je defanzivac Juventusa igrao rukom prije nego što je pogodio mrežu.

Kjelini je nešto kasnije zbog povrede morao da napusti teren, a zamijenio ga je Frančesko Aćerbi.

Napadi su se “azurima” isplatili u 26. minutu. Domeniko Berardi je dobio sjajnu dijagonalu na desnu stranu, zatim je napravio prodor u šesnaesterac, a onda uputio pas zaboravljenom Manuelu Lokateliju, koji je sa nekoliko metara zakucao loptu u mrežu.

Nisu se zaustavili Italijani; u 34. minutu Imobilea je zaustavio golman Jan Zomer, lopta je došla do Lorenca Insinjea. On je iskosa s lijeve strane pokušao da pogodi nebranjeni dalji ugao, ali nije bio dovoljno precizan, pa su Švajcarci otklonili opasnost.

Malo kasnije gosti su izveli dobar napad, ali je presječen loš pas Rikarda Rodrigeza, koji je potom izveo korner. Međutim, odbrana Italije je lako otklonila opasnost.

Spinacola je u 37. minutu lukavo pokušao da kroz noge svom čuvaru pošalje loptu u dalji ugao, ali je lopta otišla pored gola.

Već u 52. minutu Lokateli je udvostručio prednost svog tima. Ostao je samo na oko 18-19 metara, te jakim i preciznim udarcem poslao loptu u donji lijevi ugao.

Krenuli su Švajcarci nakon toga po sve ili ništa. Đerdan Šaćiri je u 60. minutu imao dobru poziciju, ali je šutirao preko gola.

Četiri minuta kasnije Đanluiđu Donaruma je u dva navrata odlično intervenisao kada je priliku imao Stiven Zuber, a malo kasnije na drugoj strani Berardi je poslije solo akcije odlučio da šutira, ali je lopta otišla iznad prečke.

Na početku 89. minuta Imobile je udarcem sa više od 20 metara poslao loptu u donji lijevi ugao Zomera, koji je možda mogao i bolje da interveniše.

Ova generacija Italije je veoma efikasna u napadu, ali i sigurna u odbrani i nema sumnje da su se partijama protiv Turaka i Švajcaraca svrstali u krug pretendenata za najviši plasman.