Odlična prva četvrtina: Srpske košarkašice ubjedljive protiv Grčke

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobjedu na prvom međunarodnom turniru „Vaso Beskaki“.

Izabranice Marine Maljković slavile su u dvorani Peristeri protiv domaće selekcije Grčke rezultatom 79:61 (16:4, 19:27, 27:20, 17:10).

Mnogo bolja igra reprezentacije Srbije u odnosu na prvi dan. Već u prvoj četvrtini srpski tim je stekao dvocifrenu prednost uz snažnu odbranu, pa je u startnih deset minuta primio samo četiri poena.

Grčka je uzvratila u drugoj dionici, ali je drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo gostujućem timu.

Srbija je dominirala u skoku (45:25), koji joj je donio čak 68 šuteva iz igre na koš protivnika.

Najefikasnije u srpskoj ekipi bile su Kristina Topuzović i Ivana Katanić sa po 12, a Ivana Raca i Jovana Nogić su upisale po 11 poena.

Srbija u četvrtak od 17 časova završava nastup na turniru u Atini utakmicom protiv Hrvatske.

U drugom meču sastaće se Grčka i Poljska. Poljska ima dve pobjede, Srbija i Grčka po trijumf i poraz, a Hrvatska dva neuspjeha.