ODLUKA NAKON PENALA Čelsi izborio englesko finale

Kakva drama u Londonu! Čelsi je izborio plasman u finale Lige Evrope. Savladali su Ajntraht sa 4:3 (1:1 nakon 120 minuta igre) boljim izvođenjem penala. Junak pobjede bio je golman londonskog tima Kepa koji je odbranio udarce Hinteregea i Pasijensije i to u četvrtoj i petoj seriji, dok je na drugoj strani Trap zaustavio udarac Aspilikuete.

FOTO EPA/ANDY RAIN

Ajntraht je prvi zaprijetio na startu meča. Rode je pronašao Jovića koji je pokušao glavom, no njegov udarac je odbranjen. U 15. minutu Kepa je odlično intervenisao nakon udarca Da Koste. Čelsi je nakon toga krenuo agresivnije. Azar je pronašao Žirua čiji udarac je odbranio Trap. Odmah zatim je Hasebe spriječio domaće da dođu u vođstvo dobrom reakcijom.

Inicijativu je londonski tim krunisao u 28. minutu. Azar je opet sjajno pronašao Loftus Čika koji je neometan namjestio i pogodio.

Foto EPA /WILL OLIVER

Na početku drugog dijela izjednačenje. Jović je sjajno spustio loptu za Mijata Gaćinovića koji je poslao u prazan prostor, pa je napadač rutinski poslao loptu u mrežu za veliko slavlje gostujućih navijača.

Zatim je opasno zaprijetio i Mijat Gaćinović, a onda su Englezi imali svoju šansu. Kako se bližio kraj drugog dijela, ekipe su više pažnje posvetile odbrani svog gola i da ne naprave grešku, pa je bilo jasno da će utakmica otići u produžetke.

Foto EPA/ANDY RAIN

U produžetku nekoliko šansi. Prvo je Filip Kostić sjajno pronašao Alea koji je poslao loptu prema golu a u posljednjem momentu sa gol linije je izbacio David Luiz. U sudijskoj nadoknadi prvog produžetka još jedna šansa za njemački tim. Nakon kornera Ale je glavom već savladao Kepu a Zapakosta je spriječio gol. Koliko je samo sreće londonski tim imao u tim momentima.

Emerson je na drugoj strani sjajno šutirao u 110.minuti, a Trap je odbranio. Golman Ajntrahta je bio na visini zadatka nakon udarca Zapakoste. Mreža se zatresla u 115.minutu kada je Aspilikueta ubacio loptu u mrežu. Međutim, prije toga je napravio prekršaj nad golmanom. Na kraju su penali odlučili pobjednika a Čelsi je bio uspješniji.