ODLUKA U POSLJEDNJEM KOLU Atletiko i Real ostali u borbi za titulu

Atletiko Madrid i Real Madrid ostvarili su pobjede u 37. kolu španske LaLige i titula će se riješiti u posljednjem kolu.

Atletiko Madrid je dočekao Osasunu i umalo izgubio, iako su bili veliki favoriti. Ante Budimir je u 75. minutu postigao vodeći gol za Osasunu i to 10 minuta nakon što je pogodak Stefana Savića VAR poništio, ali je 1:1 i bekstvo od totalnog ponora postarao se Renan Lodi na asistenciju Žoao Feliksa u 82. minutu utakmice.

Ipak, to nije sve. Atletiko Madrid je uspio da dođe do velikog preokreta, pošto je Luis Suares u 88. minutu utakmice pogodio za vođstvo od 2:1!

Real Madrid je sa 1:0 uspio da pobijedi Atletik Bilbao na vrućem gostovanju i tako ostao u trci za naslov šampiona. Real je slavio golom Naća Ernandesa. Barselona je poražena od Selte na gostovanju sa 2:1 i to nakon vođstva od 1:0.

U posljednjem kolu će se riješavati sve. Atletiko ima teško gostovanje Valjadolidu u 38. kolu, dok Real dočekuje Viljareal, prenosi B92.