SENZACIJA Srbija u posljednjoj sekundi srušila Njemačku

Ženska rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je sjajnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Savladana je Njemačka 29:28.

FOTO EPA/EDDY LEMAISTRE

Ekipa selektora Obradovića je odigrala odlično prvo poluvrijeme i šteta je što u tom periodu nije stekla veću prednost. Naime sjajne odbrane Katarine Tomašević donijele su čak pet golova prednosti(12:7).

Međutim, nekoliko vezanih grešaka Njemačka je iskoristila da dođe do izjednačenja. U finišu prvog dijela Srbija je opet stekla dva gola prednosti.

Njemačka je u drugom dijelu bila u vođstvu sve do finiša. Velika borbenost Srbije na kraju je krunisana pobjedom. U finišu su u jednom dijelu zaustavile rivala na šest minuta bez gola.Kristina Liščević donijela trijumf sa sedam metara.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Dragana Cvijić sa sedam golova, te Lavko sa pet golova.