Digitalna Srpska

Olakšica za korisnike: Nova opcija na Majkrosoft Autluk pomaže u pisanju elektronskih poruka

Majkrosoft objavljuje novu funkciju za Autluk na vebu, koja može da pregleda ono što ste napisali i da ponudi prijedloge koji mogu poboljšati “ton vašeg emaila”.

Olakšica za korisnike: Nova opcija na Majkrosoft Autluk pomaže u pisanju elektronskih poruka
FOTO: RITCHIE B. TONGO/EPA

Kako je izvjestio Onmsoft, „Ton Detekšn“ je dio Microsoft Editora i oponaša druge onlajn editore, poput Gramarlija, dajući vam savjete u realnom vremenu o tome kako se bolje izraziti u komunikaciji, kao i konvencije o interpunkciji, osjetljive geopolitičke reference i opštu formalnost . Funkcija Ton Detekšn je trenutno u razvoju; Majkrosoft 365 rodmap predviđa javno izdanje za septembar 2021. Ako se radujete isprobavanju Tone Detekšna, vrijedi napomenuti da će ova funkcija biti podrazumjevano onemogućena za sve korisnike, pa ćete morati da odete u meni Majkrosoft Editor Setings da biste je omogućili.

Kada funkcija bude zvanično objavljena u septembru, Autluk veb aplikacija će dodati brovser ekstenziju za novu funkciju. Onlajn editori postoje godinama u različitim oblicima; funkcije za provjeru pravopisa ugrađene su u mainframe računare od kasnih 1970-ih. Skoro svaki uređaj koji sada koristimo za kucanje, uključuje i tekst za predviđanje, što može ubrzati proces pisanja poruka i emailova.

Ton kao izazov i inspiracija

Pročitajte još

Vjerovatno ćemo u budućnosti vidjeti funkcije poput Ton Detekšn ugrađene u brovsere i aplikacije, s obzirom na to koliko su korisne u pomaganju efikasne komunikacije, kako na radnom mjestu, tako i izvan njega. U situacijama kada postoji jezička barijera, sam prevoditeljski softver nije uvijek dovoljan za stvaranje razumljivog prepisa, ali razvoj softvera za uređivanje u stvarnom vremenu mogao bi dovesti do konverzacijski preciznih prevoda u narednih nekoliko godina. Izvan komunikacije na više jezika, glasovna intonacija i govor tijela doprinose tonu vokalnog razgovora na način koji je teško replicirati preko teksta, prenosi PC Press.

Uočena je razlika između načina na koji muškarci i žene šalju poslovne emailove, koja sugeriše da će žene, na primjer, češće koristiti prijateljski, izražajan jezik. Iako će vam Ton Detekšn  softver vjerovatno reći da li ste napravili gramatičku grešku ili da bi vaša poruka mogla biti pogrešno protumačena, biće zanimljivo vidjeti kako AI za uređivanje funkcija daje prijedloge za poslovnu komunikaciju.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije