Omić donio Zvezdi izjednačenje, treća utakmica u Podgorici

Košarkaši Crvene zvezde izjednačili su u finalnoj seriji ABA lige. Beograđani su večeras savladali Budućnost 69:59, a sjajnu partiju u posljednjoj četvrtini pružio je Alen Omić.

FOTO A. DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA

Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević je na startu drugog meča izvršio promjene u timu, pa su u startnoj postavi bili Džejms Feldin i Alen Omić. I dok je Feldin na startu i dalje promašivao šuteve, slovenački centar je bio najveća opasnost po koš Podgoričana.

Beogradski tim je većinu poena dao iz reketa, dok je Budućnost u prvoj četvrtini imala previše izgubljenih lopti. Na kraju prve četvrtine domaći tim je imao prednost 17:13.

Zvezda je bila u ovom dijelu meča sjajna na ofanzivnom skoku. Kupili su Beograđani svoje promašaje i uspijevali da ih konkretizuju preko borbenog Matijasa Lesora.

Da sve ne bude dobro pobrinula su se slobodna bacanja gdje su domaći previše promašivali (3 od 9). Trojkom Tejlora Ročestija domaći tim je prvi put otišao na dvocifrenu prednost (29:19), ali je odmah uzvratio Nemanja Gordić.

Zvezda se mučila u napadu što su gosti kaznili pa se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 31:31. Beograđani su na kraju još jedne četvrtine primili koš u posljednjem napadu.

Foto A. Dimitrijevic /RAS Srbija

Početak treće četvrtine je pripao gostima koje je predvodio Nikola Ivanović sa pet vezanih poena na startu, pa je Budućnost prvi put na meču stekla osjetniju prednost 39:31. Gosti su u tim trenucima napravili seriju 20:2!

Beograđani su se mučili u napadu, do poena su dolazili sa linije slobodnih bacanja, pa su prišli na 40:42, a su onda katastrofalno odigrali u napadu. U ovom periodu su domaći imali čak 7 izgubljenih lopti. Ipak, Džejms Feldin je u finišu treće četvrtine uspio da sa četiri poena pokrene svoj tim, koji je prišao na samo poen zaostatka (47:48).

Nastavio je Zvezdin igrač u istom ritmu i na početku posljednje četvrtine, pa je njegov tim došao do vođstva (50:48). Nemanja Gordić je prosto bio nezaustavljiv u ovom duelu, probijao je pogađao i držao svoj tim.

A onda je na scenu stupio Alen Omić. Centar beogradskog tima je sjajno igrao odlično u reketu i donio plus šest svom timu (65:59), te prelomio meč.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Alen Omić, koji je imao 15 poena, Tejlor Ročesti je dodao 11 a kojem je dobro pomagao Ognjen Dobrić sa 10 poena. Kod Budućnosti je sjajnu partiju pružio Nemanja Gordić sa 22 poena.

Serija se seli u Podgoricu, gdje je treći meč u petak u 20 časova.