OPRAVDALI ULOGU FAVORITA Leotar slavio u Vogošći

Košarkaši Leotara opravdali su ulogu favorita na gostovanju u Sarajevu. Savladali su Vogošću 93:84, a meč je obilovao serijama.

Trebinjci su sjajno počeli meč poveli 30:10 nakon prvih 10 minuta a zatim prednost čuvali. Na startu treće četvrtine došlo je do opuštanja koje su domaći kaznili. Vogošća je ovaj period dobila sa 32:11, ali su se gosti nakon toga uozbiljili i došli do trijumfa. U pobjedničkm timu Marko Rikalo je imao 20 poena dok je Vladimir Aleksić dodao 17.

Bratunac je prekinuo seriju dobrih rezultata. Kakanj je uspio da dođe do bodova na svom terenu a gosti su imali šut za produžetak koji je promašio Radenko Pilčević. U timu Kaknja najefikasniji je bio Nikola Gajić sa 20 poena

Mladost – Igokea

Plasman: Široki 18, Spars 18, Igokea 17, Leotar 17, Bratunac 15, Kakanj 15, Mladost 14, Promo 14, OKK Sloboda 14, Zrinjski 13, Bratunac 12, Čapljina 11, Vogošća 10.