Ostalo

PRCE SE OPROSTIO BiH odigrala najbolji meč, ali šampion Evrope ipak prejak

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je najbolji meč na Evropskom prvestvu, ali je na kraju poražena od šampiona Evrope Španije 24:28, pa je takmičenje završila sa tri neuspjeha.

Prava je šteta što ekipa selektora Ivice Obrvana nije uspjela da izdrži do kraja jer je tokom meča imala i tri gola prednosti. Posljednji put na 20:17.

Međutim ,u nastavku Španija je pojačala igru u odbrani, došli su do laganih golova pa su 12minuta prije kraja došli do izjednačenja 20:20. Pri vođstvu BiH 22:21, Španija je napravila seriju 4:0 kojom je prelomila meč.

Bosna i Hercegovina se nije predavala ali protiv evropskog šampiona nije mogla da dođe do pozitivnog rezultata,

U pobjedničkom timu Kasado je imao sedam golova. U reprezentaciji Bosne i Hercegovine napadački su odlični bili Ivan Karačić je postigao šest golova dok sup o četiri dali Herceg i Perić. Benjamin Burić je imao 10 odbrana.

Na ovoj utakmici od reprezentacija se oprostio Nikola Prce.