OPROŠTAJ SITIJA, STERLING TRAGIČAR Iznenađenje - Lion u polufinalu Lige šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Olimpika iz liona su napravili iznenađenje savladavši Mančester Siti sa 3:1 u četvrtfinalu Lige šampiona, te su tako izbrili plasman u polufinale ovog takmičenja.

Sjajna taktička postavka trenera Rudija Garsije, koji je u mnogim elementima nadmudrio Pepa Gvardiolu, posebno u prvom poluvremenu, kada “Građani” gotovo i da nisu zaprijetili protivničkom golu.

Francuski tim je poveo u Maksvela Kornea u 24. minutu poslije neuspješne ofsajd zamke odbrambene linije engleske ekipe.

Pritisak Mančester Sitija u nastavku urodio je plodom u 69. minutu, kada je Kevin de Brujne izjednačio na asistenciju Rahima Sterlinga.

Musa Dembele je u 75. minutu zamijenio Memfisa Depaja, a četiri minuta kasnije je pogodio za 2:1, a i on je zatresao mrežu poslije neuspješne ofsajd zamke.

U 86. minutu Sterling je sa nekoliko metara promašio prazan gol i šansu da meč uvede u produžetak, a minut kasnije Dembele je svojim drugim golom pokopao sve nade Sitija o ulasku među četiri najbolje ekipe.

U polufinalu Olimpik Lion će igrati protiv Bajern Minhena, a drugi par čine RB Lajpcig i Pari Sen Žermen.