OPSTANAK VEOMA BLIZU Igokea potopila Mornar (VIDEO)

Košarkaši Igokee ostvarili su značajnu pobjedu u ABA ligi kojom su praktično izbjegli posljednju poziciju u regionalnom takmičenju. Savladali su ubjedljivo Mornar sa 81:60.

Igokea je od početka uvela utakmicu u svoj ritam. Izabranici Dragana Nikolića su poveli 9:2, a Mornar je jedino uspio da smanji na 11:10. Nakon toga uslijedila je serija domaćih od 7:0, pa se na prvi odmor otišlo sa plus 8 za Igokeu.

Domaći tim je uglavnom kontrolisao igru u nastavku meča i nije dozvoljavao Baranima da opasnije zaprijeti. Igokea je imala često dvocifrenu prednost. Aleksandrovčani su igrali više timski, podijelili su više asistencija i bili su bolji u šutu za tri poena . Na kraju su posljednju četvrtinu dobili sa ubjedljivih 20:9, te su nanijeli težak poraz rivalu.

U pobjedničkom timu Latavijus Vilijams je imao 16 a Marko Luković je ubacio poen manje. Kod Mornara najefikasniji je bio Nikola Rebić sa 14 poena.