"Orlice" nadigrane u Zagrebu: Plej of WABA lige sve dalje (FOTO)

Košarkašice Orlova poražene su večeras od ekipe Zagreba rezultatom 47:73 i tako značajno umanjile šanse da se plasiraju u plej of.

Po četvrtinama (22:16, 11:20, 4:18, 10:19).

🏆 WABA LIGA🏀 KK Orlovi – ŽKK Duga Šabac📸 Sportpics.by.dallyg#newseason #newstory #zkkorlovi

Posted by Žkk Orlovi on Friday, January 20, 2023

Najefikasniji pojedinac na utakmici bila je Marta Ostojić sa dabl – dabl učinkom od 13 poena i 11 skokova, dok je u poraženoj ekipi najbolja bila Ivona Krakić sa 11 postignutih poena.

Prvo poluvrijeme bila je rezultatska klackalica, gdje su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Kobna po Orlove bila je 3. četvrtina u kojoj su postigle svega četiri poena. Banjalučanke su ovim porazom propustile priliku da priđu na samo jednu pobjedu od mjesta koje ih vodi u plej of.

U narednom kolu WABA lige Orlovi će dočekati podgoričku Budućnost, dok Zagreb gostuje u Brčkom ekipi Lavova.