Ostalo

ORLOVI DJELUJU MOĆNO Rukometaši pobjedom protiv šampiona Evrope kreću na Svjetsko prvenstvo

Da prvi meč u kom su pokazali da mogu da se nose sa šampionima Evrope nije slučajnost već njihova realnost, rukometaši Srbije su potvrdili večeras.

Duel između rukometaša Srbije i Švedske

Oni su slavili protiv Švedske 30:28 u drugom prijateljskom meču uoči Svetskog prvenstva.

Prvih 30 minuta se igralo egal, timovi su postizali gol za golom, a domaćin je otišao na pauzu sa minimalnom prednošću 13:12.

Uspjeli su kasnije Skandinavci da se odlijepe na plus četiri, ali to nije poljuljalo “orlove”, kojima se upornost isplatila. U 53. minutu je Srbija povela, a onda je nakon sedam minuta velike borbe i slavila, piše Sportal.

Na taj način su najavili da spremni odlaze u Poljsku. Srbija će igrati u grupi s Alžirom, Njemačkom i Katarom.

Prvenstvo počinje 12. januara, a osim u Poljskoj, organizuje se i u Švedskoj.