ORLOVI SE VRATILI NA POBJEDNIČKI KOLOSIJEK Pobjeda protiv Finske lijek za poraz od Švajcarske

Košarkaši Srbije podigli su se nakon šoka od Švajcarske pre dva dana (92:90) i savladali domaću Finsku sa 75:66 u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon četiri odigranA kola “orlovi” imaju po dvIJe pobede i dva poraza, pa se iz Finske vraćaju sa polovičnim učinkom.

Za razliku od prethodnog duela Srbija je čitav susret potpuno kontrolisala. Zategnuta odbrana koja je natjerala domaći tim na veliki broj nerezonskih šuteva, sa jedne noge ili na isteku napada, nadmoć u skokovima i akcije koje su stvarale otvorene pozicije pa su košarkaši Srbije pokazali da su, ipak, kvalitetniji tim od Finaca.

Srbija je sredinom prve dionice stigla do 12:3 i od tog momenta samo povećavala prednost. Bilo je i “plus 17” (29:12), a Finci su sporadično uspijevali da se vrate na jednocifreni zaostatak. Zastala je svima knedla u grlu kada je Sasu Salin pogodio trojku u poslednjoj sekundi prvog poluvremena za 35:25. Ipak, reakcija tima je bila najbolja moguća, pa se nastavilo gdje se stalo u prvom poluvremenu u kome su ključni bili poeni Dragana Apića, kapitena Alekse Avramovića i Nemanje Dangubića.

Stigli su Finci u završnici i do 67:62 nakon dvije vezane trojke, ali je još jednom usledila hitra reakcija izabranika Igora Kokoškova. Nisu dozvolili opuštanje i na kraju priveli kraju tako da Srbija ima dve pobede i dva poraza.

Ovom pobedom je Srbija širom otvorila vrata Evropskom prvenstvu jer sada ima trijumf više od Finske, a tri najbolje ekipe iz grupe prolaze na kontinentalnu smotru.