ORLOVI UBJEDLJIVI Srbija bolja od Katara

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je Katar rezultatom 4:0 u pripremnoj utakmici koju je odigrala u okviru priprema za kvalifikacije za plasman za naredno Svjetsko prvenstvo.

Već u drugom minutu Srbija je povela, i to autogolom Katarana! Đuričić je centrirao s desne strane, lopta je dodirnula defanzivca protivnika, Houkija, i prevarila golmana!

Nije se Srbija zadovoljila ovim vođstvom, nastavila je da napada, a to je krunisala golom u 18. minutu. Strijelac je bio Luka Jović! Đuričić je oduzeo loptu, Vlahović produžio do Jovića, koji je malom minijaturom matirao golmana Katara.

Već u narednom napadu Srbija je mogla do novog pogotka. Birmančević je prvo asistirao Vlahoviću, čiji je “viđen” gol spriječio jedan defanzivac Katara, pa se lopta odbila ponovo do Birmančevića, koji je bio previše iskosa, šutirao i pogodio stativu.

Vlahović je u 60. minutu postigao treći gol za Srbiju. Rutinski je realizovao dobar napad u kojem je ponovo Đuričić bio zaslužan za presječenu loptu.

Pet minuta prije kraja u strijelce se upisao i Milenković, koji je odlično reagovao nakon dobrog centaršuta za ubjedljivu pobjedu izabranika Dragana Stojkovića.