OSMINA FINALA LIGE ŠAMPIONA Liverpul pao u Madridu, Haland srušio PSŽ

Fudbaleri Atletiko Madrida  pobijedili su su aktuelnog šampiona Evrope, LIiverpul, rezultatom 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona. U drugom večerašnjem duelu Borusija Dortmund je bila bolja od Pari Sen Žermena sa 2:1.

Već u četvrtom minutu Atletiko Madrid je došao u vođstvo. Nakon kornera sa desne strane i gužve u šesnaestercu Liverpula lopta je pala pravo pred noge Saula Nigeza, kojem nije bilo teško da je sa manje od dva metra pošalje u mrežu.

U 20. minutu Alvaro Morata se odlično pozicionirao na centaršut koji je dolazio s lijeve strane, ali je Endi Robertson u posljednji čas izbacio loptu ispred španskog napadača.

U 60. minutu viđen je dobar napad Liverpula, ali su prebrodili i ovo Madriđani. Divok Origi je suviše po boku dobio pas, uspio je da pretrči Jana Oblaka, ali mu je lopta pobjegla i iz te pozicije čak ne bi mogao ni da ugrozi gol gostiju, pod uslovom da je bio dovoljno brz.

Sjajnu priliku imao je Atletiko u 67. minutu; ubačena je lopta sa lijeve strane, Morata je bio u dobroj sitaciji, ali je malo zakasnio sa reakcijom, pa je ova prilika otišla u nepovrat.

Borusija Dortmund Pari Sen Žermen

Borusija Dortmund jepobijedila Pari Sem Žermen rezultatom 2:1 u utakmici u kojoj je nakon prvog dijela bez pogodaka viđeno furiozno drugo poluvrijeme.

Do prve prilike PSŽ je stigao u 10. minutu i to iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, Nejmar je gađao kraj živog zida, ali je lopta otišla malo pored stative.

Imala je Borusija, u 15. minutu kontru iz koje je mogla do vođstva nakon loše izvedenog kornera Parižana. Sjajan trk imao je Džejdon Sančo, ali je ponestalo koncentracije i snage u finalnom dijelu napada te je udarac bio vrlo neprecizan.

Sjajano je Borusija ušla u drugo poluvijeme. U samo četiri minuta tri velike prilike. Najprije je Torganu Azaru pobjegla lopta u izglednoj prilici, da bi Emre Čan dao prejak for u prodoru koji je takođe mogao značajno da ugrozi gol Parižana.

U posljednjoj trećini meča sve je proključalo u Dortmundu. Drastičan preokret u igri na Signal Iduna parku. Period boljeg fudbala PSŽ-a, a onda centaršut sa desne strane do Gereira koji je pokušao, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak. Međutim, golgeterskim njuhom Haland je osjetio loptu i u 69. minutu iz koraka je prebacio preko Kejlora Navasa.

Ekspresno izjednačenje u Njemačkoj. Na dušu rupa u odbrani ide mladom Zagaduu, koji je izgubio u driblingu Nejmara i uklizao saigraču. Francuz je ostao sam i uputio centaršut po zemlji do Nejmara, koji je pred sobom imao nebranjenu mrežu, i to je bilo 1:1.

Samo dva minuta je na semaforu stajao ovaj rezultat, a onda je sa ruba šesnaesterca Haland ponovo pogodio mrežu Parižana.