OSVOJILI SIMPATIJE Klis pokazao manire velikog kluba

Fudbalski klub Klis je svojim partijama u Kupu osvojio simpatije navijača širom Bosne i Hercegovine.

Ekipa iz Buturović polja je svojim ponašanjem u Banjaluci, borbenošću i iskrenom radošću kod izjednačujućeg gola sigurno stekla dodatne pristalice. Iako su imali nepovoljan rezultat i nisu imali snage za svih 90 minuta protiv premijerligaša, fudbaleri Klisa su igrali koliko su mogli, nisu “krali” vrijeme u finišu. Gosti su u Banjaluci pokazali odlike velikog kluba.

Od starta su bili maksimalno susretljivi prema medijima, raspoloženi i željni da uživaju u svojih pet minuta slave. Većina ekipa Klisa inače radi i  bukvalno sa posla dolazi na treninge. Zato je njihov uspjeh još veći jer su pokazali da je fudbal čarobna igra koja ti omogući da ispuniš svoje snove.

A nakon poraza(1:4), koji je prema prikazanom u Banjaluci i previsok, gosti su se gospodski zahvalili domaćinu i najavili da će oni uzvratiti na sportski način.

-Svi članovi ekspedicije FK Klis Buturović – Polje zahvaljuju našim novim sportskim prijateljima iz FK Borac na velikom gostoprimstvu tokom prve utakmice polufinala Kupa. Takođe, zahvaljujemo osoblju motela Golden Card i hotela Bosna, banjalučkoj policiji, kao i svim građanima Banja Luke na susretljivosti i izuzetno korektnom odnosu prema našim članovima. Bili ste nam na usluzi od samog dolaska, ispoštovali sve naše molbe i zahtjeve i učinili da se u Banjoj Luci osjećamo kao kod kuće.Radujemo se predstojećem revanšu u Mostaru i obećavamo da će gostoprimstvo biti uzvraćeno- navodi se iz Klisa.

Dres za uspomenu

PLasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine je najveći uspjeh u istoriji Fudbalskog kluba Klis. Za to i ne čudi želja igrača da imaju uspomenu za čitav život.

Mladi Faris Bajramović je nakon meča ponosno pokazao dres Gorana Zakarića koji će mu ostati kao draga uspomena na veliki uspjeh u karijeri.