Ostalo

OSVOJILI SOKOLAC Dubičani se ne odriču borbe za titulu

Gostujuće pobjede u prvom proljećnom kolu m:tel Prvoj ligi Republike Srpske upisali su rukometaši Kozare iz Kozarske Dubice i Kotor Varoša.

Igrači Kozar slave nakon pobjede

Dubičani su poslije mnogo uzbuđenja savladali Glasinac u Sokocu sa 26:25 i ostali u trci za najvišim plasmanom, dok je Kotor Varoš bio bolji od ekipe ORK Borac u Banjaluci.

Rukometaši Mladosti su u dvorani „Centar“ savladali čvrstu ekipu Višegrada sa 34:31, te su na taj način zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Veliki broj golova viđeno je u prvom poluvremenu koje je pripalo Banjalučanima – 20:14. U nastavku su se domaći malo opustili, ali su i pored toga došli do dva vrlo vrijedna boda u trci za šampionski naslov. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Nikola Tešić sa šest pogodaka, dok je gostiju posebno rasloložen bio Đorđe Babić koji je ovaj duel okončao sa 13 datih golova.

Svečano je biko u Bijeljini gdje se od rukometa oprostio nekadašnji reprezentativac BiH Bakir Buljugija, dok je u jednom od derbija kola Derventa savladala Slaviju.

Rezultati 12. kola: Derventa – Slavija 30:24, Mladost – Viđegrad 34:31, Bijeljina – Sloga 40:25, Drina – ORK Kozara (G) 26:25, ORK Borac – K.otor Varoš 28:31, Glaasinac – Kozara (KD) 25:30.