Ostalo

OVO NE LIČI NA "DELFINE" Crna Gora razbila Srbiju na otvaranju Svjetske lige

Vaterpolo reprezentacija Srbije neslavno je započela ovosezonsko učešće u Svetskoj ligi, pošto je u premijernom meču ubedljivo poražena od Crne Gore rezultatom 16:8.

Selektor Srbije, Dejan Savić, odlučio je da pred ovo takmičenje podmladi sastav te je sa spiska putnika za Strazbur izostavio Dušana Mandića, Nikolu Jakšića, Strahinju Rašovića, Savu Ranđelovića, Đorđa Lazića i Branislava Mitrovića i to se odrazilo i na rezultat.

„Delfini“ su se protiv Crne Gore rezultatski držali samo tokom prve četvrtine koja je završena rezultatom 3:3, da bi u drugoj deonici uslijedio pravi “potop” srpske selekcije koja je na poluvreme otišla sa zaostatkom od 8:3.

Od toga Srbija nije uspkela da se oporavi i Crnogorci su sigurnom igrom održali stečenu razliku do ulaska u poslednjih osam minuta, prenosi Sportal.

U četvrtom kvartalu prednost rivala iznosila je i plus osam (14:6), ali su izabranici Dejana Savića sa dva pogotka u samom finišu uspjeli da malo ublaže poraz.

Srpski vaterpolisti će utisak moći da poprave sutra od 16 časova kada će se sastati sa svjetskim šampionom Španijom, dok će im u nedelju protivnik biti Australija.