PAO JE ZAGREB „Lavice“ slave prvu domaću WABA pobjedu

Košarkašice Lavova dugo su čekale i dočekale prvu domaću pobjedu u WABA ligi, a do nje su došle poslije velikih uzbuđenja u meču sa Zagrebom - 64:63.

lavice dosanjale san

Slobodno se može reći da je večeras ispisana istoprija ženske košarke u dvorani Tehničke škole u Brčkom. U fantastičnoj atmosferi i jakom podrškom sa tribina „lavice“ su na pleća bacile Zagrepčanke u 4. kolu WABA Superlige.

Silovito su krenule Lavice, nametnule ritam igre koji im je od starta omogućio prednost. Nošene podrškom sa tribina “lavice” krajem druge četvrtine došle su do maksimalnih 19 poena viška, ali su stale i dozvolile gošćama da se vrate. Ipak, pri rezultatu 62:61 Milica Đokić je realizovala dva slobodna bacanja, da bi Zagrepčanke brzo uzvratile.

Najefikasnija igračica domaćih Iva Karišik umalo je postala tragičar jer je na šest sekundi prije kraja promašila oba penala, ali je sve to ispravila skokom u napadu, pa je veliko slavlje moglo da počne. Karišikova je meč završila sa 16 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije. Nataša Savić dodala je 14 poena i osam skokova, a Đokićeva je postigla deset uz šest asistencija.

Brčanke su i dalje na začelju tabele, ali nema sumnje da će im ova pobjeda mnogo značiti u nastavku sezone.