PARTIZAN MAKSIMALAN Novi Pazar pao u završnici, crno-bijeli ostali bez Pejdža

Košarkaši Partizana savladali su Novi Pazar na gostovanju sa 81:66 (22:23, 22:13, 16:15, 21:15) i tako stigli do četvrtog trijumfa u isto toliko kola Superliga Srbije.

Nova pobjeda nije izvojevana lako, a posao je dodatno otežan već u prvoj dionici kada je zbog povrede nosa Markus Pejdž napustio parket. On je bio u duelu sa igračima Novog Pazara, zadobio je nezgodnu povredu, a nakon snimanja se vratio u dvoranu.

Domaćin nikako nije dozvoljavao crno-bijelima da se rezultatski odlijepe, a veliku ulogu odigrao je Sead Hadžifejović, koji je već u prvom poluvremenu došao do 12 poena (do kraja 18). S druge strane, Partizan se uglavnom oslonio na centarsku liniju, jer spoljni igrači nisu bili pretjerano raspoloženi.

Ognjen Jaramaz je preuzeo odgovornost u poslednjoj dionici i sjajno otvorio ovu četvrtinu, što je omogućilo “parnom valjku” da meč mirnije privede kraju. Uz njega je u višu brzinu ubacio i Vanja Marinković, dok je domaćin fizički pao što je značilo kraj svim nadama da se može videti iznenađenje na ovom susretu.

Tokom čitavog meča je prednost Partizana varirala od tri do 15 poena razlike, a u važnim momentima su poentirali Novica Veličković i Đorđe Gagić.