PARTIZAN NEMOĆAN NA OLD TRAFORDU Mančester junajted osigurao plasman u nokaut fazu Lige Evrope

Iako su najavljivali iznenađenje, fudbaleri Partizana nisu uspjeli iznenaditi Mančester junajted na Old trafordu. Poraženi su crno-bijeli sa 3:0.

Nakon uvodnih minuta u kojima je partizan koliko-toliko uspijevao parirati Mančesteru, domaći u 22. minutu dolaze u vođstvo. Mladi Grinvud je ostao sam na desnoj strani, Urošević nije uspio da mu priđe dovoljno, pa je fantastično proigravanje spoljnim dijelom kopačke od strane Rašforda preraslo u asistenciju 1:0!

Nakon što je Urošević loše ispucao loptu sa pozicije lijevog krila, pogodivši Mektomineja u leđa, lopta se odbila na oko 17 metara od gola crno-bijelih, gdje ju je prihvatio Entoni Marsijal. Odmah je izveo jedan dribling, pa umakao Ostojiću i preciznim udarcem matirao Vladimira Stojkovića.

Ovo je bio i konačan rezultat nakon prvih 45 minuta. Međutim, sigurno bi vođstvo domaćih bilo i ubjedljivije da na golu nije bio, u ovom meču, sjajni Stojković.

Samo što je počelo drugi poluvrijeme srušene su sve nade crno-bijelih. Ešli Jang je poslije dugog dodavanja s desne strane sjajno ostavio loptu “iz prve” Markosu Rašfordu, koji je utrčavao po lijevoj strani kaznenog prostora, a reprezentativac Engleske je snažno raspalio po lopti i poslao je u bliži gornji ugao gola crno-bijelih – 3:0!

Nakon ovog trijumfa Mančester junajted je izbio na vrh tabele sa 10 bodova, AZ Alkmar ima 8 na drugoj poziciji, a Partizan je ostao treći sa 7 bodova. Na začelju grupe “L” je Astana, koja je bez bodova.