PARTIZAN PONOVO NA VRHU Crno-bijeli se igrali sa Mornarom pa strijepili za pobjedu

Košarkaši Partizana pobijedili su Morner rezultatom 88:75 u utakmici 14. kola regionalne ABA lige

Činilo se da će crno-bijeli lako izaći na kraj sa ekipom Mornara pošto su nakon deset minuta igre imali šest poena viška (17:11),

Prvu četvrtinu obilježio je katastrofalan šut Barana za tri, svih šest promašaja i samo 11 poena, koliko su postigli do 14 minuta, kada je Partizan otišao prvi put na dvocifrenu prednost posle efikasne role od osam poena Pejdza, raspoloženog Jankovića , ali i čvrste odbrane. Uz maksimalnih +17, na odmor se otišlo sa 46:29 , uz 2/15 za tri gostiju.

Trojkama Zagorca i Pejdža, Partizan je u trećoj četvrtini otišao na +22, uz preko 70% šuta za dva, ali se u poslednju četvrtinu ušlo sa, za Mornar podnošljivih, 66:53. Serijom od tri trojke i 11 poena, Pulen je vratio Barane na jednocifren minus u 31. minutu, pa je Trinkijeri morao da traži tajmaut. Reding i Pejdž su uzvratili istom mjerom, doduše i Heris, ali je Partizan rutinski priveo meč kraju uz tehničke trenerima zbog prigovora arbitrima, te dvocifren učinak Pejdza, Zagorca, Jankovića i Redinga na jednoj, a Pulena, Vorisa, Herisa i Bjelice na drugoj.

Ovim trijumfom partizan se izjednačio sa Budućnosti a vrhu ABA lige sa 11 pobjeda i tri poraza. Mornar je šesti sa sedam pobjeda i isto toliko poraza.