PARTIZAN PROTUTNJAO KROZ TRENTO Još jedna spektakularna pobjeda u "TOP 16" Evrokupa

Još jedna spektakularna pobjeda košarkaša Partizana u TOP 16 fazi Evrokupa. Crno bijeli su briljirali u Trenntu, igrali su kao u transu, a sve ovo rezultiralo je gostujućom pobjedom protiv Trenta rezultatom 83:58.

Odlično je Partizan otvorio utakmicu, a već na startu nakon trojke Rašona Tomasa crno-bijeli su stigli pet poena viška (7:2). Manje od šest minuta bilo je potrebno crnobijelima da dođu do dvocifrene prednosti (18:8), a do ovog trenutka Rade Zagorac postigao je osam golova.

Rijetko su Italijani pravili serije u prvoj dionici, ali nakon četiri uzastopna poena spustili su se ispod deset razlike, a onda je Pejdž “opalio” dalekometnu trojku, a Novica Veličković dodao dva poena za vođstvo od 24:12 što je bio i rezultat prve četvrtine.

Apsolutna dominacija partizana viđena je i u nastavku meča, a poslije trojke Stefana Birčevića preko ruke partizan dolazi do plus 17 (42:25), a vrlo brzo i preko 20 poena viška 47:28. Sa poenom razlike partizan je otišao na veliki odmor.

Treću četvrtinu izabranici Andree Trinkijerija dobili su sa 14:12 pa su u poslednjih deset minuta ušli sa 21 poenom prednosti. Ovakva dominacija na evropskoj sceni rijetko se viđa pa je bilo jasno da će nakon što su deklasirali Virtus, crno-bijeli upisati još jednu sjajnu pobjedu, i to gostujuću.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Markus Pejdž i Rade Zagorac sa po 11 koševa.

Partizan je lider grupe “E” sa dvije pobjede, a jedan trijumf Manje ima Darušafaka koja se večeras (20:30) sastaje sa Virtusom.