Crno-bijeli sa pet golova "počistili" Rad

Fudbaleri Partizana su na Banjici pobijedili ekipu Rada rezultatom 5:0 u okviru 26. kola Superlige Srbije. Čak pet različitih fudbalera se upisalo u strijelce na ovom meču – Holender, Natho, Marković, Suma i Stevanović.

Crno-bijeli su tako ostali na drugom mjestu nacionalnog šampionata sa tri boda manje od prvoplasirane Crvene zvezde, koja ima i dva meča manje. “Građevinari” su ostali na 15. poziciji i poslije ovog meča sa 26 osvojenih bodova i predstoji im borba za opstanak.

Meč je počeo kraćim prekidom poslije duela dva mlada fudbalera Markovića i Novakovića. Deblji kraj je izvukao mladi igrač Crvene zvezde koji je na pozajmici u Radu. U prvih deset minuta meča nismo vidjeli izglednu priliku na obje strane. Rad je pokušavao da izgradi napade preko krila, a zanimljivo je da Partizan nije napravio ništa pred golom Kahrimana.

Poslije 16. minuta odličnu priliku imao je Holender. Asano ga je sjajno uposlio, ali je udarac mađarskog reprezentativca bio katastrofalan, čemu je kumovao i loš teren, i sa 16 metara je poslao loptu daleko od Radovog gola.

Partizan je stigao do gola u 24. minutu. Japanac Asano je dugo vukao loptu, da bi proigrao Filipa Holendera, a reprezentativac Mađarske drugu priliku na meču pretvara u gol. Bio je to njegov šesti ove sezone.

Odgovorio je Rad. Poslije slobodnog udarca koji je izveo Tučević koji je loptu poslao na peterac, tamo je odbrani Partizana pobegao Ciger, a lopta je čudno odskočila, krenula ka mreži, ali ju je sa gol-linije izvukao golman Aleksandar Popović. Samo minut kasnije crno-bijeli su poveli sa 2:0. Lazar Marković je odlično prošao po lijevoj strani odakle je pronašao u srcu šesnaesterca kapitena Izraela Bibrasa Natha koji postiže svoj prvi gol iz igre ove sezone, a Partizanov drugi na ovom meču.

Do kraja poluvremena Holender je imao još jednu priliku kada je sam krenuo ka golu Kahrimana, mnogo je oklijevao i poslije jednog driblinga je pao u šesnaestercu. Ipak nje bilo kontakta sa defanzivcem Rada, sam sebe je sapleo mađarski reprezentativac, koji se na kraju i požalio na povredu zgloba, ali je nastavio meč. Crno-bijeli su na pauzu otišli sa dva gola prednosti, dok je Rad imao 15 minuta za novu strategiju.

Nije ni počelo drugo poluvreme, a Partizan je već bio na 3:0. Poslije dobrog napada po desnoj strani, Natho je asistirao Lazaru Markoviću koji se sjajno snašao i matirao Kahrimana. Partizan je bio više nego ubedljiv, a sa ovim golom je i definitivno pitanje pobjednika bilo riješeno. Mogao je Holender do još jednog gola, opet je sam išao ka Radovom šesnaestercu, prešao je i golmana, ali je na kraju izblokiran.

Do kraja meča sa izmenama je pogodio Aleksandar Stanojević. Prvo je Suma u 66. minutu posle sjajnog solo prodora matirao Kahrimana, da bi šest minuta kasnije Filip Stevanović postigao peti gol za svoj tim na Banjici i tako postavio konačan rezultat.