PARTIZAN SILAN "Parni valjak" deklasirao Vojvodinu i napravio sjajnu uvrtiru za Evropu

Fudbaleri Partizana su u derbi utakmici 17. kola Superlige Srbije savladali na svom terenu Vojvodinu sa 4:1 (2:0).

Izabranici Aleksandra Stanojevića su upisali 15. pobedu u prvenstvu i vratili se na trijumfalni kolosjek nakon remija pred reprezentativnu pauzu.

Partizan je veći dio posla odradio u prvom delu, tokom kog su golove postigli Pantić i Menig, da bi na startu nastavka smanjio Simić.

Međutim, to je bilo sve od “stare dame”, a Rikardo i Jojić su “ovjerili” pobedu kluba iz Humske, koja je važna za podizanje radne temperature Stanojevićevog tima pred gostovanje Flori u Talinu u četvrtak (16.30), u meču petog kola grupna faze Lige konferencije.

Statistički parametri, dobar su pokazatelj šta se zbivalo na terenu tokom prvog poluvremena. Dok su igrači Partizana imali loptu u nogama i igrali “viktorije” pred Simićevim golom, ekipa Slavoljuba Đorđevića bila je koncentrisana isključivo na odbranu, pa su tako šutevi na gol iznosili 8:0 za Partizan, a posjed lopte 72 odsto u korist tima Aleksandra Stanojevića.

Bunker gostiju zadavao je probleme “parnom valjku”, koji nije iskoristio dve dobre šanse do sredine poluvremena. Simić je izašao kao pobednik iz duela “jedan na jedan” sa Pavlovićem na otvaranju meča, da bi sredinom prvog dela zaustavio i šut Uroševića sa peterca. Nakon sjajnih reakcija, golman Vojvodine je poklekao u 35. minutu, kada je posle centaršuta Miljkovića sa desne strane lopta pala pred Danila Pantića, koji je snažnim udarcem sa 11 metara doneo vođstvo Partizanu i postigao drugi gol ove sezone. Nije se dugo čekalo, i ponovo je Simić morao da vadi loptu iz mreže. Igrao se 42. minut, kada je Jojić dao pas u prostor Menigu, a Holanđanin pretrčao 30 metara po desnom boku i maestralno šutirao pored trojice igrača, te tako postavio rezultat kojim se otišlo na pauzu.

Ono što igračima Vojvodine nije pošlo za nogom tokom 45 minuta u prvom poluvremenu, jeste za svega tri u nastavku. Naime, nakon greške crno-bijelih na sredini terena, do lopte je došao Čović, koji je proigrao Simića, a ovaj bez mnogo problema matirao Popovića.

Novosađani su tako iz prvog udarca stigli do neophodnog pogotka. Rano primljen gol u nastavku, nije uticao na domaću ekipu, koja je nastavljala da pritiska, sa željom da što pre povrati veću razliiku u odnosu na rivala. Ponovo su iz velikog posjeda i strpljive igre, crno-beli dolazili do šansi, a Vojvodina je do 69. minuta uspela da najboljeg strijelca Partizana Rikarda Gomeša ostavi “neprimetnim”. Međutim, tada je napadač crno-bijelih pobegao čuvarima posle kornera Jojića i glavom savladao Simića, te stigao do 17. gola u prvenstvu.

Samo nekoliko sekundi nakon njega, Vojvodina je ponovo mogla ekspresno da se vrati u život, pošto je Busnić ostao zaboravljen od strane igrača Partizana na petercu, ali je njegov udarac glavom zaustavio Popović. I kako to ponekad u fudbalu biva, kada se ne iskoristi velika prilika, uslijedi kazna. Minut nakon šanse Vojvodine, “parni valjak” je razvio prelepu akciju, Jović je propustio loptu kroz noge koju je poslao Pantić, a Jojić sa šesnaesterca snažnim udarcem matirao Simića i postavio konačan rezultat utakmice.

Nakon ovog kola crno-bijeli ostaju na čelu tabele sa 47 bodva, šest više od drugoplasirane Crvene zvezde, koja ima i utakmicu manje, dok je Vojvodina na petom mestu na tabeli sa 23 boda.