PARTIZAN SLAVIO Crno-bijeli pobijedili Čukarički na brdu poslije tri godine

Fudbaleri Partizana ostvarili su novu prvenstvenu pobjedu pošto su rezultatom 2:0 savladali ekipu Čukaričkog na Banovom Brdu u okviru 36. kola Superlige Srbije.

Golove su postigli Aleksandar Šćekić i to u 20. sekundi utakmice, kao i Igor Vujačić u 80. minutu, a oba pogotka su postignuta glavom.

Bio je ovo duel između drugog i trećeg na tabeli, ali bez ikakvog takmičarskog značaja. Upravo iz tog razloga očekivala se bolja igra i otvoreniji susret, međutim toga nije bilo. Partizan je golove postigao poslije centaršuteva i “glavometa” Crnogoraca koji su ponovo donijeli prevagu.

Poslije samo 20 sekundi meč je maltene bio riješen. Centrirao je Urošević sa lijeve strane, a Aleksandar Šćekić pobjegao čuvarima i potpuno sam tukao glavom u kontra-ugao i pogodio za 1:0. To je ulilo nadu da će ovaj susret podariti mnogo golova, kao i većina današnjih utakmica u Superligi, ali nije bilo toga.

Baš suprotno, do kraja prvog dijela nije bilo uopšte mnogo prilika. Čukarički je samo jednom zapretio preko Jovanovića, ali je to Stojković lako neutralisao. Crno-bijeli su imali nešto izglednije šanse, ali su pokušaji Natha i Vujačića završavali van okvira gola.

Drugo poluvrijeme je bilo nešto zanimljivije, ali opet se dugo čekalo na pogodak. Imaće za čim da žale „brđani“ pošto je u 63. minutu Partizanov đak Miladin Stevanović promašio nemoguće. Lopta je poslije slobodnog udarca Docića preletjela sve u petercu i stigla do Stevanovića, koji se spetljao i promašio gol sa 20 centimetara.

Tačku na ovaj meč stavio je drugi Crnogorac Igor Vujačić u 80. minutu. Lazar Marković je sjajno pronašao štopera Partizana koji je glavom sjajno pogodio drugi ugao, a tako je i postavio konačan rezultat utakmice, pa su tako crno-bijeli poslije tri godine osjetili slast pobjede na Banovom Brdu.