PARTIZAN SLAVIO U DERBIJU Čović tragičar, za pet sekundi prosuo nade Zvezde

Košarkaši Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 75:72 u derbi utakmici 7. kola regionalne ABA lige. Derbi je ponovo trajao preko dva sata, a i ovaj je okončan u izuzetno neizvjesnoj završnici.

Poslije početnog vođstva Zvezde od 6:2 i 8:4 Partizan je preuzeo kontrolu i serijom 8:0 prešao u vođstvo, a crno-bijeli su ovaj dio igre riješili sa sedam poena viška (26:19) iako su u toku prve četvrtine u nekooliko navrata imala i plus devet.

Drugu dionicu obilježio je veliki broj tehničkih grešaka i izgubljenih lopti sa obje strane, a na četiri minuta i 19 sekundi do poluvremena Partizan je imao 13 poena viška (38:25), ali su se crveno-bijeli do poluvremena vratili na minus šest poena 43:37 i na taj način su se u potpunosti vratili u meč.

Polako je Zvezda topila prednost partizana, a na 79 sekundi do kraja poslednje dionice, poslije koševa Ognjena Dobrića, stigla je i do prednosti 55:54, a nakon koša  Voldena  u poslednjih deset minuta Partizan je ušao sa jednim poenom viška

Na tri minuta i 19 sekundi nemanja Gordić pogađa trojku preko Odža za plus šest 72:66.

Odžo i Davidovac su držali Zvezdu u igri, a onda je Čović pogodio dva bacanja, pa je Zvezda prišla na samo ti poena 73:70 na minut i 28 sekundi do kraja. Odmah je Trinkijeri reagovao tajm-autom. Pokušali su atraktivno Gordić i Mozli, ovaj drugi nije pogodio, a u brzoj tranziciji Čović pogađa za -1, a sa ovim rezultatom ušlo se u poslednjih 30 sekundi. Pejdž je promašio trojku, Kuzmić upisao skok, a onda je Čović postao tragičar Crvene zvezde. Prvo ga je Mozli izblokirao na šutu za tri poena, a onda je Zvezda kasnila sa faulom, a Čović je nesportskom ličnom greškom zaustavio Pejdža na zakucavanju na samo pet sekundi do kraja, a onda je na samom kraju, kada je njegov tim imao priliku za izjednačenje nagazio aut liniju i poklonio loptu crno-bijelima.

Najefikasniji kod Partizana bio je Kori Volden sa 13 poena, koša manje postigao je Gordić dok je najefikasniji kod Crvene zvezde bio Filip Čović.