PARTIZAN STREPIO Crno-bijeli pobijedili Bačku i zadržali priključak za Zvezdom

Fudbaleri Partizana su rezultatom 2:1 pobijedili Bačku u utakmici 9. kola Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu nije viđeno gotovo ništa, Partizan je odigrao jako slabo u tom dijelu meča pa prilike gotovo da nisu ni viđene.

Partizan je imao terensku inicijativu, bilo je svima jasno da je Bačka stigla u Beograd da se brani i pokuša da osvoji bod, pa su svoje prilike čekali iz kontri i neke su čak uspeli da stvore.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su imali najozbiljniju šansu preko Lazara Markovića, kada je snažno šutirao, a golman Milojević bez većih problema loptu izbio u korner, takođe je Denis Stojković imao priliku, ali je i taj njegov pokušaj bio neprecizan.

Bačka je mogla da povede u 35. minutu utakmice, tada je Luka Ratković izašao sam pred Aleksandra Popovića, pokušao da ga lobuje, da samo prebaci loptu preko njega, ali nije uspio u svojoj namjeri.

Nathov pokušaj iz slobodnog udarca je stavio tačku na prvih 45 minuta, a na startu drugog poluvremena, Partizan je došao do vođstva. Na asistenicju Sume dobro je reagovao Sadik i pogodio mrežu.

Tokom narednih 10 minuta, Partizan je bio neuporedivo bolji i agresivniji rival, prvo je Sadik propustio ogromnu šansu za 2:0, a onda se crno-bijelima sve to vratilo, kada je prilikom jednog opasnog centaršuta Tomović loptu poslao u svoj gol umjesto u korner i na semaforu je stajalo 2:0 za Partizan.

Usledilo je još nekoliko opasnih napada crno-belih, krenuli su sve agresivnije na gol Bačke fudbaleri Partizana, Sadik je imao dve stopostotne šanse, ali ih nije iskoristio, a Krsto Đorđević je ispalio “projektil” i postigao prelijep gol za smanjenje na 2:1.

Partizan je sa ovom pobjedom zadržao šest bodova zaostatka za Crvenom zvezdom.