PARTIZAN U DRUGOM KOLU Natho sa penala osigurao prolaz u drugo kolo kvalifikacija Lige Evrope

Fudbaleri Partizana plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope. Partizan je u meču prvog kola pobijedio RFS rezultatom 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 52. minutu kada je Natho bio precizan sa bijele tačke, a prethodno je najmlađi fudbaler crno-bijelih Filip Stevanović izborio najstrožu kaznu.

Krenuo je on s desne strane da ulazi u kazneni prostor rivala, a prilikom centaršuta lopta je u ruku pogodila defanzivca gostiju. Glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku.

Partizan je tokom svih 90 minuta imao inicijativu, a gostu su zaprijetili u trećem minutu sudijske nadoknade.

Ime protivnika u drugom kolu fudbaleri Partizana saznaće u ponedjeljak, kada je na programu žrijeb.