PARTIZAN U FINALU KUPA SRBIJE Odluka o trofeju u "vječitom derbiju"

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su u revanšu, u Nišu, odigrali neriješeno protiv Radničkog rezultatom 1:1.

Radnički je u vođstvo došao 75. minutu kada je Stojanović pogodio za 1:0. Lopta je došla do igrača Radničkog na nekih deset metara, on je dobro šutirao i pogodio gornji desni ugao golmana Stojkovića za veliko slavlje na “Čairu”.

Slavlje Radničkog trajalo je samo pet minuta jer je nakon odlične akcije izjednačio Zoran Tošić. Rikardo je dobio loptu na lijevoj strani, ubacio ju je na peterac, a Tošiću nije bilo teško da je ubaci u mrežu. Ovo je bio rezultat koji je crno-bijelima omogućio da igraju mirno do kraja jer su u tom trenutku Radničkom za prolaz trebala još dva pogotka.

Crvena zvezda danas je odigrala neriješeno protiv Mladosti iz Lučana, pa se nakon pobjede od 4:1 u prvoj utakmici plasirala u finale. O novom osvajaču Kupa Srbije tako će odlučiti 161. vječiti derbi koji će se 23. maja igrati u Nišu.