PARTIZANU IZMIČE PLEJ-OF Novi poraz crno-bijelih, ovaj put od Budućnosti

Derbi 15. kola ABA lige između Budućnosti i Partizana završen je pobjedom domaćina rezultatom 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18).

Gledali smo veoma spor početak utakmice. Dangubić je odmah pogodio trojku, da bi Partizan poslije toga stao i skoro šest minuta nije dao koš. Budućnost je krenula silovito, ali je dosta grešaka na obje strane dodatno usporilo igru. Kasnije je osam vezanih poena Trifunovića i ubrzanje igre ulaskom Perkinsa donijelo preokret ekipi Partizana.

Druga četvrtina je počela odličnom igrom Budućnosti, a tako se i završila. Partizan je prespavao veći dio ove dionice i upao u rezultatski minus. Ponovo je Trifunović bio u centru pažnje, a neshvatiljivo je kako su crno-bijeli u odbrani puštali Kobsa da radi šta hoće. Upravo je u posljednjim sekundama prvog poluvremena Amerikanac doneo Podgoričanima plus pet i mirnih 10 minuta u svlačionici, dok je Sašo Filipovski sigurno bio nezadovoljan učinkom svojih momaka, naročito u defanzivi.

U nastavku smo gledali pravu „tuču“, muška borba, igralo se poen za poen. Parni valjak je dolazio do poena preko Pejdža i Mekintajera, a sve je ukazivalo da nas čeka neizvesna završnica kao što je to bilo u prvom ovosezonskom susretu. Na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je neriješeno – 54:54.

Meč se lomio u posljednjoj deonici kada je Ivanović dao važne poene na startu četvrtine, pa su Podgoričani imali devet poena prednosti u posljednja četiri minuta. Partizan je pokušavao da se vrati dobrim potezima Radeta Zagorca koji je odigrao jednu od najboljih utakmica ove sezone.

Na 40 sekundi crno-bijeli su spustili na tri poena zaostatka, ali je na kraju sve riješeno nekoliko trenutaka prije kraja meča kada je trojku pogodio sjajni Ivanović, koji je definitivno najbolji akter utakmice. Dela Vale je samo stavio tačku sa dva precizna slobodna bacanja.

Najbolji u redovima Partizana bili su Zagorac sa 14, Mika sa 11 i Perkins sa deset poena. Kod Budućnosti se pored Ivanovića koji je ubacio 25 poena, najbolje pokazao Dela Vale sa 17 poena.