Pavkov načeo Radnički, Ben potvrdio pobjedu

Crvena zvezda je u derbiju 2. kola Linglong lige Srbije savladala Radnički Niš 2:0 i tako ostala na čelu sa maksimalnih šest bodova.

Crvena zvezda je u prvom dijelu bila bolji rival, ali je Radnički uspio u dva navrata opasnije da ugrozi gol Milana Borjana.

Dva puta je u šansu bio Batrović. Prvo je njegov udarac izblokiran Kanjas, a zatim je u 40 minuti bio u najvećoj šansi. Dobio je loptu na 25 metara, a golman Borjan je bio van kaznenog prostora. Pokušao je igrač Radničkog da lobuje čuvara i pogodio ga je u glavu.

Kazna je stigla odmah na drugoj strani. Žander je uposlio Jevtovića koji je ubacio loptu a Pavkov je sam pogodio za 1:0. Odmah zatim zaprijetio je i Veljko Simić.

U drugom dijelu bio je dobar ritam samo u prvih 15 minuta a zatim je pao. Radnički je bio u dobroj prilici kada je Žander izblokirao udarac Mihajlovića.Sve dileme oko pobjednika riješene su u 86.minuti . Vukanović je osvojio loptu, izbačen je Ivanić čiji udarac je golman Radničkog kratko zaustavio ali je Ben bio na pravom mjestu i poslao u mrežu.

Nikola Čumić je u finišu mogao do gola, izašao je sam prebacio loptu preko Borjana, a Pankov je izbacio u korner. Inače, trener Milojević je na ovom duelu odmorio nekoliko standardnih prvotimaca(Marin, Boaći, Stojković, Rodić , dok je Ivanić ušao na kraju).

Zvezda u srijedu gostuje kod HJK Helsinkija u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.