PEHAR U TREBINJU Leotar pobjednik Kupa Srpske, Krupa i četvrti put ostala praznih šaka

Fudbaleri Leotara su pobjednici Kupa Republike Srpske za sezonu 2020/21. Ekipa prvoligaša iz Hercegovine je sa 2:0 savladala favorizovanog premijerligaša Krupu i tako stigla do trećeg naslova u klupskoj istoriji.

Sa druge strane tim iz kanjona Vrbasa nije bio uspješan ni u svom četvrtom finalu.

Prvu veliku priliku imali su Trebinjci u 12. minutu, kada je Miloš Sekulović sa nekoliko metara šutirao pored gola.

Na drugoj strani, u 27. minutu, Toni Jović je imao priliku da iz slobodnog udarca sa 18 metara ugrozi protivnički gol, pokušao je da šutira ispod živog zida, ali lopta nije prošla.

Igrao se 30. minut kada su igrači Leotara dugo kombinovali u šesnaestercu, a onda je lopta vraćena nazad do Anela Ramića koji je topovski šutirao sa 20-ak metara, međutim, golman Krupljana Vasilije Kolak je uspio da izbaci loptu u korner.

Krupa je novu šansu imala u 34. minutu, centaršut iz slobodnog udarca sa desne strane izveo je Jović i pronašao Makitana koji je šutirao glavom preko gola.

Uzvratio je hercegovački tim u tri minuta kasnije, Drago Maksimović se dobro oslopbodio svog čuvara i šutirao iskosa pravo u Kolaka, a bilo bi mnogo bolje da je uputio povratni pas ka usamljenom Draganu Ristiću.

Na startu drugog poluvremena Krupa je krenula agresivno, šanse su imali Nikola Dujaković u 46. i Muharem Ćivić dva minuta kasnije, nisu bili precizni, kao ni Nikola Mandić u 52. minutu, kada je sa nekoliko metara glavom poslao loptu pored gola.

Igrao se 60. minut kada je igrač Krupe na pozajmici u Leotaru Danilo Šipovac dobio dobru loptu ušao je u šesnaesterac gdje bio brži od Igora Makitana koji ga je oborio, tako da je sudija Dragan Kesić pokazao na bijelu tačku.

Zbog ukazivanja pomoći mladom krilnom fudbaleru na izvođenje kaznenog udarca čekalo se dva minuta, a siguran sa 11 metara bio je iskusni Dragan Ristić.

Poslije duge akcije igrača Krupe u 65. minutu lopta je stigla do Dujakovića koji je sa sa 17 metara šutirao preko gola, a nakon protesta kod sudije od kog je tražio da pokaže na korner dobio je žuti karton.

Odluka je pala u 74. minutu kada je rezervista Lazar Zečević istrčao kontru, pobjegao je Milošu Karišiku, zaobišao i golmana Kolaka, a onda poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Pokušavali su Krupljani do kraja meča, međutim nisu uspjeli da pronađu put do protivničke mreže, tako da je ostalo 2:0.

Leotaru je za osvojen Kup pripalo 10.000 konvertibilnih maraka, dok je Krupa kao poraženi finalista dobila upola manju sumu.