PENAL DRAMA Borjan donio Zvezdi Kup Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde su osvajači Kupa Srbije i tako su nakon 14 godina osvojili "duplu krunu". Nakon boljeg izvođenja penala oni su savladali Partizan sa 4:3.

Finale će biti brzo zaboravljeno posebno drugi dio utakmice i produžeci gdje se više pažnje vodilo da se ne napravi greška nego što su bili opasni po gol rivala, pa je na terenu bila prava “uspavanka”.

Ključna je bila četvrta serija kada je Milan Borjan odbranio udarac Miloša Jojića a zatim je odbranio i udarac Štulića.

U penal seriji je došlo do incidenta. Naime, u trećoj seriji Krstović je postigao gol i krenuo ka Stojkoviću koji je postavio loptu u njegovo lice i došlo je do ulaska svih igrača na teren te sukoba. Kapiten Partizana je dobio žuti karton, što mu je bio drugi ali je mogao da nastavi da brani.

Crvena zvezda je zaprijetila u drugoj minuti. Katai je uposlio Falćinelija, koji je šutirao pored gola. Pet minuta kasnije pokušao je Mirko Ivanić i nije bio takođe precizan. Partizan je prvi put uputio udarac u 15.minuti. Miloš Jojić je dobro šutirao a Milan Borjan sjajno intervenisao.

Ivanić je u 24. minuti centrirao sa desne strane, lopta je preletjela i došla do Gajića. Desni bek Crvene zvezde je potom vratio, Falćineli je uspio da je zakači, ali ne i pošalje u mrežu.

Veoma raspoložen za igru je bio Nemanja Jović koji je zaprijetio u 31.minuti. Loptu je sa gol linije izbacio Rodić. Na drugoj strani je pokušao Katai iz slobodnog udarca koji je uputio udarac pravo u Stojkovića.

Jović je još jednom pokušao u 37.minuti kada je poslao loptu pored gola.Najbolju priliku u prvom dijelu Zvezda je propustila u 43.minuti. Gajić je ubacio a Falćineli pokušao petom i lopta je završila tik pored gola.

Zvezda je u prvom dijelu imala vipe loptu u posjedu dok je Partizan čekao šansu iz tranzicije i greške rivala.

Na startu drugog dijela prvi je pokušao Partizan. Nakon kornera Šćekić je loptu poslao pored gola. Zvezda je odmah uzvratila. Sjajnu akciju Ivanića i Bena nije uspio da realizuje Katai.

Partizan je zatim počeo da bude puno konkretniji, preuzeo je igru i bio opasniji i agresivniji nego u prvom dijelu. Crveno bijeli su bili opasni nakon prekida pa je Milunović nakon kornera dobro šutirao a Stojković odbranio. Odmah zatim Zvezda je imala još jednu veliku šansu a udarac Nikolića iz blizine je izblokirao Urošević. Nakon toga prava uspavanka je viđena do kraja bez prilika, pa se otišlo u produžetke.

U prvom produžetku nije bilo šansi sve do kraja kada je Srnić propustio dobru kontru i šutirao pored gola, da bi zatim nakon greške Borjana Partizan mogao do gola, ali se Šćekić nije najbolje snašao.