PENAL DRAMA Španija prva u polufinalu

Španija je prvi polufinalista Evropskog prvenstva. Nakon boljeg izvođenja penala 3:1 savladali su Švajcarsku .

Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1 a Španija nije uspjela da kruniše igrača više. Švajcarska je promašila čaktri penala Šer, Akanđi i Vargas nisu bili precizni.

Prvi penal promašio je Buskets, pošto je pogodio stativu! Pogodili su Olmo i Gavranović, a onda je Unai Simon odbranio Šeru .

A onda ponovo Zomer – brani penal Rodriju . Odgovorio je Unai Simon istom odbranom kao i Šeru za pravu ludnicu, pa je poslije treće serije ostalo 1:1.

Moreno je bio siguran na startu četvrte serije za 2:1, pa je Vargas šutnuo preko gola i Španija je imala meč loptu.Ojarzabal pogađa za 3:1 i šalje Španiju u polufinale.

Španija je povela u osmoj minuti i to autogolom Denija Zakarije! Đordi Alba je šutirao, lopta je zakačila nogu Zakarije, promijenila pravac i prevarila Jana Zomera. Bio je to deseti autogol.

Veliki problem za Švajcarsku je bio u 23.minutu. Embolo je zbog povrede morao da napusti teren.

Cuber je izbio sam pred gol Simona, ali ga je sustigao Laport i oduzeo mu loptu. Na kraju je pokazana i ofsajd pozicija.

Na početku drugog dijela zaprijetili su Špancu preko Danija Olme. Švajcarci su se napokon oslobodili pritiska pa su imali šansu preko Zakarije koji je glavom šutirao, lopta je otišla tik pored stative a zatim je Cuber šutirao direktno u Simona.

To je bio nagovještaj izjednačenja a strijelac je Đerdan Šaćiri! Veliku grešku napravili su Laport i Tores, Frojler je proigrao Šaćirija za 1:1.

Švajcarska je zatim ostala sa igračem manje jer je Frojler zaradio direktan crveni karton. ŠPanija je to iskorstila u nastavku pa je krenula puno ofanzivnije. U prvom produžetku obrukao se MOreno. prvo nije pogodio nakon ubacivanja Olme, a zatim je u 101. minuti šutirao pravo u Zomera.

U drugom nastavku prvi je pokušao Ljorente, čiji udarac je izblokiran. Na kraju se rezultat nije mijenjao, pa su polufinalistu odlučili penali.

U polufinalu čekaju boljeg iz duela Belgija -Italija.