Penal za radost Švedske

Švedska je pobjedom krenula na Mundijalu u Rusiji. Skandinavci su u duelu protiv Južne Koreje bili puno bolji a na kraju su slavili minimalnu pobjedu 1:0.

U prvom poluvremenu Šveđani su u potpunosti kontrolisali igru i prijetili su posebno nakon prekida gdje su koristili svoju prednost u visini. Ipak na visini zadatka bio je korejski golman Čo Hjun koji je nekoliko puta zaustavio teške udarce.

Takođe tokom prvih 45 minuta igre napravljeno je čak 25 prekršaja pa je igra bila rastrzana .

Foto EPA FRANCK ROBICHON

On je odbranio šuteve Berga, zatim i Toivonen. Zanimljivo na ovom meču je prvi udarac u okvir upućen tek u 20 minuti po čemu je ovaj meč bio na drugom mjestu u dosadašnjem dijelu što pokazuje kakac. Malo uzbuđenja viđeno je u finišu prvog dijela kad su prvo Korejci a zatim i Šveđani tražili penal ali je sudija pokazao da se utakmica samo nastavi.

U drugom dijelu ponovo je Čo uspio da odbrani udarac Toivonena. A onda je u 63 minuti Klason oboren u kaznenom prostoru. Sudija je nakon pregledanog snimka odlučio da pokaže na penal koji je u gol pretvorio Andreas Grankvist. Koreja je zatim pokušala da dođe do izjednačenja a u 92 minuti Hvang je bio u dobroj prilici ali je loptu glavom poslao pored stative.

Južna Koreja će 23.juna da igra protiv Meksika (17 časova), dok će Švedska isti dan na megdan Njemačkoj (20 časova).