Peru u dodatnim kvalifikacijama, Pirova pobjeda Kolumbije

Reprezentacija Perua igraće u dodatnim kvalifgikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Peruanci su kao domaćini savladali Paragvaj sa 2:0 u posljednjem kolu južnoameričkih kvalifikacija, te su tako zadržali petu poziciju koja vodi u doigravanje sa pobjednikom baraža azijskih kvalifikacija.

Trijumf domaćem timu donijeli su Đanluka Lapadula u petom i Jošimar Jotun u 42. minutu.

Kolumbija je kao gost pogotkom Hamesa Rodrigeza duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena savladala venecueluu sa minimalnih 1:0, ali je pobjeda bila Pirova s obzirom na trijumf Perua.

Od ranije je poznato da su direktan plasman u Katar obezbijedili Brazil, Argentina, Urugvaj i Ekvador.

Rezultati posljednjeg kola: Bolicija – Brazil 0:4, Čile – Urugvaj 0:2, Ekvador – Argentina 1:1, Peru – Paragvaj 2:0, Venecuela – Kolumbija 0:1.

Plasman: Brazil (meč manje) 45, Argentina (meč manje) 39, Urugvaj 28, Ekvador 26, Peru 24, Kolumbija 23, Čile 19, Paragvaj 16, Bolivija 15, Venecuela 10 bodova.