PETA POBJEDA ZA IGOKEU Čačani namučili domaćina u Laktašima

Košarkaši Igokee pobijedili su Borac iz Čačka rezultatom 73:71 u utakmici devetog kola ABA lige, a ovo je za Aleksandrovčane bio peti trijumf u sezoni.

“Igosi” su vodili praktično cijeli meč, na poluvrijeme su otišli sa sedam koševa viška, 39:32. Međutim, gosti iz Srbije uspjeli da uvedu meč u neizvjesnu završnicu nekoliko minuta prije kraja.

Rezultat je na 60 sekundi bio neriješen 71:71, da bi faulom nad Markom Jošilom u napadu, Igokea dobila priliku da ponovo dođe do prednosti.

Uslijedio je minut odmora na 37 sekundi do kraja za novo vođstvo pogocima centra Nikole Jovanovića, da bi Edin Atić sjajnom “rampom” osigurao nove bodove na Jadranu.

Jovanović i Jošilo su sa po 16 poena bili najefikasniji kod Aleksandrovčana, Atić je uknjižio tri koša manje, dok su dvocifreni košgeterski učinak ostvarili i Stefan Pot i Entoni Klemons sa po 10 postignutih pogodaka.