PETARDA NA MARAKANI Sjajna Srbija deklasirala Ruse i izborila OPSTANAK u B diviziji Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Srbije konačno je zaigrala kako treba, definitivno kasno. U jednoj od najboljih partija u posljednjoj deceniji Srbija je sa 5:0 pobijedila Rusiju i izborila opstanak u B diviziji Lige nacija.

Srbija je izuzetno ofanzivno ušla u meč, a to se isplatilo već u desetom minutu. Prošao je Radonjić po desnoj strani, zalomio ka sredini, a onda odapeo strijelu kakvu ne bi uhvatili ni mnogo bolji golmani od Giljermea.

Malo ko je očekivao ovako efikasan start Srbije. Jović u 25. minutu pogađa glavom. Bila je to duga akcija u kojoj je učestvovalo mnogo igrača. U jednom momentu lopta odlazi na lijevu stranu, Filip Mladenović je to sjajno zavrnuo između peterca i penala, baš tamo gdje treba, a Luka Jović se samo poklonio i postigao novi pogodak za Srbiju.

Nije ovdje Srbija stala, jer je u 40. minutu Vlahović strijelac. Iskoristio je jednu odbijenu loptu nakon udarca Jovića, dobro se snašao i poslao je u mrežu.

Kada su izabranici Ljubiše Tumbakovića pokušavali da sačuvaju ovu visoku prednost uslijedio je sjajan centaršut Mladenovića i još bolja egzekucija Jovića za 4:0 na poluvremenu.

U nastavku je Srbija imala apsolutnu kontrolu, a peti pogodak stigao je u 64. minutu.  Prošao je Mladenović po lijevoj strani, a čim je stigla lopta šutirao je iz sve snage. Ne samo jako, već i precizno! Pravo u malu mrežicu za petardu na Marakani! Kako samo igraju “orlovi”!

Srbija će ostati u B ligi nacija pošto je Mađarska pobijedila Tursku rezultatom 2:0.