Piksijev KOŠMAR nosi ime Vu Lei: Gvangžu poražen i pored vođstva od 2:0

Dragan Stojković Piksi je kao trener Gvangžu R&F-a doživio prvi poraz u novoj sezoni kineske Superlige.

FOTO A. DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA

Poslije dva trijumfa na startu šampionata, njegova ekipa je izgubila od Šangaj SIPG-a sa 2:5 iako je imala dva gola prednosti.

U uvodnih 9 minuta ovog susreta, Stojkovićevići igrači Zahavi i Ži donijeli su radost domaćoj publici, ali je onda uslijedio veliki pad.

Od 17. do 28. minuta Vu Lei je sa tri gola preokrenuo rezultat, istakao se tada i Brazilac Oskar sa dvije asistencije, a njegov sunarodnik Hulk je u 53. minutu povisio na dva pogotka razlike. Tada je definitivno postalo jasno ko će se radovati na kraju.

Konačnih 2:5 postavio je četvorostruki strelac, Vu Lei, na dodavanje Hulka u 73. minutu.

Iako treće kolo Superlige Kine još nije okončano, Piksijev Gvangžu R&F će ga završiti na petom mjestu, sa 6 bodova, koliko imaju i trećeplasirani Čangđing Lifan i Peking Guaon, piše Blic.

Na vrhu su, sa tri pobjede iz tri meča, odnosno maksimalnih 9 bodova, upravo Šangaj SIPG trenera Vitora Pereire i Šandong Luneng, na čijoj je klupi domaći stručnjak Li Ksijaopeng, a za koji igraju i Papis Sise, Gracijano Pele i Dijego Tardeli.