PIROVA POBJEDA MOSKOVLJANA Real doživio najteži poraz u istoriji elitnog takmičenja, Plzenj srušio Romu i obezbijedio Ligu Evrope

Fudbaleri Real Madrida doživjeli su težak poraz od CSKA sa 0:3 u Madridu u 6. kolu G grupe Lige šampiona, a to je Madriđanima bio najubjedljivi neuspjeh u elitnom takmičenju na domaćem terenu u istoriji. Ovaj meč nije imao nikakav rezultatski značaj za prvaka Evrope, dok je Moskovljanima bio važan u borbi za Ligu Evrope.

Stoga je trener “kraljevskog kluba” Santjago Solari na teren poslao izmijenjen sastav, što su gosti znalački iskoristili da dođu do važnog trijumfa.

Do 37. minuta nije bilo golova, a onda su gosti poveli preko Čalova, koji je na asistenciju Sigurdsona savladao Tiboa Kurtou. Nije se dugo čekalo do novog pogotka gostiju, šest minuta kasnije je Šenjikov udvostručio vođstvo.

Uveo je u nastavku utakmice strateg Reala zvijezde poput Bejla, Krosa i Karvahala kako bi pokušao da se vrati u meč, ali umjesto toga uslijedio je još jedan šok. Konačan ishod postavio je Sigurdson nakon dodavanja Hrvata Vlašića. Nisu Madriđani imali snage za povretak, pa je CSKA ostvario važnu pobjedu.

U drugom meču ove grupe Roma je neprijatno iznenadila svoje navijače. “Vučica” je poražena od Plzenja sa 2:1 u Češkoj, te su tako grupnu fazu završili na drugom mjestu na tabeli, piše Blic Sport.

Domaćin je ovom pobjedom obezbijedio učešće u Ligi Evrope. Plzenj je imao sedam bodova, koliko je sovojio i CSKA, ali su Moskovljani imali lošiji skor.

Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu. Mnogo sadržajnije je bilo u drugom dijelu meča. Plzenj je poveo preko Kovarika u 62. minutu. Nije se mnogo čekalo na izjednačenje. Rimljani su to učinili preko Čengiza Undera, ali je to bilo sve od njih, pošto je tim iz Češke do velikog trijumfa došao u 72. minutu preko Čorija.