POBJEDA DONIJELA SAMOPOUZDANJE Miljanović: Od sad idemo samo naprijed

Borac je prekinuo seriju remija u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Banjalučani su savladali Posušje 3:0, te tako trenutno došli do treće pozicije.

Trenera Nemanju Miljanovića  može da raduje i činjenica da su proradili napadači, pa je tako Jovo Lukić postigao prvenac, a Panajotis Moraitis i Milan Vušurović su došli do drugog gola.

-Osvojili smo bitna tri boda, kontrolisali smo meč i Posušje se u prvom dijelu dobro branilo. Iako nismo došli do gola nastavili smo sa smirenom igrom i nakon toga su došli golovi. Za nas je ovo bila bitna utakmica da se probijemo ka vrhu i mislim da sam možemo samo da idemo naprijed a nikako nazad. Povezali smo dvije pobjede, jednu u prvenstvu durgu u Kupu i ovo će nam puno značiti posebno jer su i u prethodnim mečevima uglavnom bili bolji rival ali to nismo iskoristili – istakao je Miljanović.

Na ovom meču u timu nije bilo Marka Jovanovića. -U pitanju je taktička zamisao i želja da se sačuva igrač za duel protiv Zrinjskog. Procijenili smo da danas možemo bez njega i imao je problema sa primicačem tako da smo željeli da ga poštedimo jer nam slijedi derbi u Mostaru- dodao je Miljanović.

Trener Posušja Stipe Balajić ističe da je zadovoljan dijelom meča.

-Dobro prvo poluvrijeme u kojem smo posebno po lijevoj strani dobro napadali preko Lučića, ali nam je nedostajao završni pas da dođemo do dobre šanse. Dogovor je bio da u nastavku probamo malo više izaći ali je Borac postigao gol pa smo se morali malo više otvoriti. Morali smo da vršimo u nastavku prinudne izmjene, ne zato što smo ih željeli već da ne bi pogledali neke osobe i zaradili isključenje. Borac je na kraju realizovao što je imao i došao do tri boda – istakao je Balajić, koji je rekao da se još ne zna stepen povrede Luke Miletića koji je i ranije imao povredu koljena.