POBJEDA IGOKEE U NEIZVJESNOM MEČU Ilić vodio Aleksandrovčane do trijumfa

Košarkaši Igokee pobijedili su Vogošću rezultatom 73:66 u utakmici 1. kola Lige BiH koja je odigrana u Vogošći.

Dobro je Igokea otvorila ovu utakmicu, nakon deset minuta imala je prednost od osam poena (10:18), međutim uslijedilo je loših 10 minuta u drugoj četvrtini nakon kojih je domaći tim stigao do izjednačenja 31:31.

Nastavljena je neizvjesnost u Vogošći s obzirom da se pri nerješenom rezultatu (49:49) ušlo u posljednjih 10 minuta.

Nerješeno je bilo četiri minuta prije kraja (60:60), Vogošća je u nekoiko navrata imala minus jedan, ali je Igokea predvođena raspoloženim Evansom i Ilićem stigla do pobjede.

Najefikasniji u timu Igokee bio je Dalibor Ilić sa 21 košem dok je kod Vogošće efikasniji od ostalih bio Haris Genjac sa 15 koševa.