POBJEDA MLADOSTI U AUSTRIJI Favorizovana Posojilnica pala nakon preokreta

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog pobijedili su austrijsku Posojilnica sa 2:3 u utakmici 11. kola Srednjoevropske lige (25:20, 23:25, 25:22, 19:25, 12:15).

Mladost je u prvom setu imala prednost do 15. poena, a onda je vodila i sa 20:19, međutim, u završnici je domaći tim napravio seriju 6:1 i dobio prvi set. U drugom je Mladosti vodila od samog početka do kraja, da bi  trećem, ponovo ispustila prednost u zavšnici, nakon vođstva Brčaka sa 22:21, Posojilnica je serijom 4:0 okončala ovaj set. Nisu se Brčaci predavali, dobili su četvti set i utakmicu odveli u taj-brejk.

U petom setu domaći tim je imao prednost od 8:6, međutim, Mladost je izjednačila na 8:8, a nakon novog izjednačenja 10:10 gosti su prešli u vođstvo. Poveli su Brčaci sa 13:11, a onda su sa dva poena viška došli do prve meč lopte (14:12), a već prvu su uspjeli da iskoriste.

I nakon ovog kola Mladost je ostala poslednja na tabeli sa šest bodova. Brčaci su dobili tri utakmice, sve tri rezultatom 3:2.