POBJEDA ODBOJKAŠA U BARIJU Srbija protiv Australije napravila prvi korak ka Tokiju

Odbojkaška reprezentacija srbije pobjedom je startovala u interkontinentalnim kvalifikacijama za plasman na olimpijske igre u Tokio naredne godine. Izabranici Nikole Grbića pobijedili su Australiju u Bariju sa 3:1 (26:28, 25:19, 25:19, 32:30)

Nije dobro počelo za Srbiju, koja je, iako je imala kontrolu rezultata u prvom setu, ipak dozvolila Australiji da povede. Imala je Srbija prednost od 24:22, dvije set lopte, ali je Australija sa tri vezana poena u prvom setu preokrenula rezultat u svoju korist. Ni treću set loptu Srbija nije iskoristila pa je ovaj set otišao na stranu Australije. U ovom setu blok Australije bio je na mnogo višem nivou u odnosu na Srbiju što je na kraju i presudilo.

Međutim, u nastavku Srbija je zaigrala onako kako zna i može. Proradio je i servis, i blok dok je igra u polju bila mnogo bolja, a za takvu Srbiju Australije ja bila lak plijen u naredna dva seta. U četvrtom Srbija je imala prednost na prvom tajm-autu ali je, očigledno, slavlje počelo malo ranije pa je Australija u nastavku došla do prednosti od dva poena. Međutim, Srbija je uspjela da izjednači na 17:17. Srbija je u ovom setu povela sa 20:18 ali su Austalijanci tražili video provjeru nakon koje je srbiji oduzet poen za (19:19) Ponovo je Australija povela ali je Srbija izjednačila na 20:20, a onda je na servis došao Atanasijević i “bombom” doveo Srbiju u vođstvo.  Pri rezultatu 23:23 Pol Sanderson je izbacio loptu u aut ali Srbije nije iskoritila prvu meč loptu. U naednom poenu upecao se Uroš Kovačević i poklonio set loptu rivalima. Uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj je Srbija iskoristila šestu meč loptu za pobjedu 32:30.

Seniore Srbije u Bariju bodrili su Zoran Gajić, predsjednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS.

Foto OSS/PROMO

A osim još nekolicine funkcionera iz odbojkaškog sporta u Srbiji u Bari su iz Japana doputovale Harumi Mijazaki, Šino Nagane i Rie Tanda, navijačice Srbije koje bodre srpsku reprezentaciju na gotovo svim takmičenjima.

U 2. kolu, u subotu, 10. avgusta, Srbija će igrati protiv Kameruna od 18.00 časova, a u posljednjem, 3. kolu, u nedjelju, 11. avgusta, protiv Italije od 21.15 časova. Samo pobjednik turnira će izboriti plasman na OI 2020, koje će se odigrati od 24. jula do 9. avgusta u Tokiju.