Pobjeda Perua protiv „kengura“ za treće mjesto u grupi C

Reprezentacija Perua pobijedila je Australiju rezultatom 2:0 u utakmici trećeg kola Grupe „C“, a ovaj meč ni za jedne ni za druge nije imao rezultatski značaj.

Peru je poveo u 18. minutu kada je Gerero primio loptu u šesnaestercu Australije i sa lijeve strane pronašao Karilja na rubu šesnaesterca, a ovaj je efektnim udarcem iz voleja pogodio mrežu golmana Australije. Na drugi pogodak čekalo se do 50. minuta, ovaj put se asistent kod prvog gola Gerero odlično snašao u šesnaestercu Australije i pogodio i između dva odbrambena igrača poslao loptu u mrežu.

Ova utakmica nije imala nikakav rezultatski značaj, ali je Peru trijumfom stigao do trećeg mjesta u grupi dok je Australija posljednja sa jednim bodom.

U ovoj grupi u osminu finala idu reprezentacije Francuske (7 bodova) i Danske (5).