POBJEDA PRIMORSKE U SLOVENAČKOM DERBIJU Krka ostala na šest pobjeda

Košarkaši Primorske pobijedili su Krku rezultatom 67:63 u utakmici 16. kola ABA lige

Primorska je utakmkicu otvorila serijom 7:0, imala je vođstvo 11:2, a domaći košarkaši su prvu četvrtinu okončali sa devet poena viška, bilo je 21:12. Ovu prednost zadržali su i na poluvremenu kada su vodili sa 39:30

Održavala je Primorska ovu prednost, a Krka je u posljednjoj dionici prišla na četiri poena manjka 56:52, međutim, to je bilo sve što je gostujući tim uradio pa je Primorska upisala još jednu pobjedu u ABA ligi.

Alen Hodžić je bio najefikasniji u timu primorske sa 18 koševa, Marinković je dodao koš manje dok je Krku predvodio Ivan Ramljak sa 14 poena.

Ovo je bila deveta pobjeda za Primorsku dok je Krka sada na učinku od šest pobjeda koliko ima i Igokea.